BIOSTIM

Biostim, hyalüronik asit, glutatyon , bitkisel kök hücreler ve  organik silika oligopeptid-4, amino asitler,  içeren, kronolojik ve foto yaşlanma belirtilerinin tedavi edilmesini desteklemek amacıyla özel olarak geliştirilmiştir.

ÖNE ÇIKAN ETKEN MADDELER

Metilsilanol hyaluranat (Organik Silika ve Hyalüronik Asit): cilt yaşlanma belirtilerinin azaltılmasını desteklemek, krono ve foto yaşlanmaya bağlı  olarak tahrip olmuş dokuları yeniden yapılandırmak için, organik silika  ile hylüronik asitin yoğunlaştırılmasıyla elde edilen bir bileşiktir. Fibroblastların çoğalmasını destekler, dermal ve epidermal hücrelerin onarımında temel bir rol oynar. Hyalüronik Asit, dermisin temel bir bileşeni olan glikozaminoglikandır. Su çekme kabiliyeti sayesinde nemlendirme ve esneklik sağlar.

Glutatyon: En güçlü antioksidanlardan biri olan Glutatyon, Bitkisel Kök Hücre ve Mannitol ile birlikte çok güzel bir sinerji içinde çalışır.  Glutatyon,  hücrelerden toksinleri temizler, kimyasallar ve çevresel kirleticilerin zararlı etkilerinden korur. Antioksidan koruma sağlar ve serbest radikalleri nötralize eder. Ayrıca, hidrasyonu artırarak ve kronolojik ve foto-yaşlanma belirtilerine karşı koyar, cildi oksidatif stresten korur. Yeni çalışmalar, düzenli kullanılan Glutatyon takviesinin cildi koyulaştıran melanin pigmentinin yapısını daha açık renge dönüştürdüğünü, bu pigmentin üretimini sağlayan Tirozinaz enzimini bloke ederek cilt lekelerini hafiflettiğini gösteriyor.

Oligopeptid-4: Bağ dokusunda bir artış sağlayan ve kollajen sentezini stimüle eden cilt metabolik aktivitesini destekler.

Aminoasit Havuzu : Arginin, Prolin, Glisin, Soya proteinleri ve Bakır – Tripeptit gibi zengin amino asit ve çoklu pepditlerden oluşan özel formülasyon ile, Kollajen neosentezini, Elastin ve Hyalüronik asit üretimini destekleyerek  fibroblastların çoğalmasını ve rekonstrüksiyonunu uyarır. Yüz mimik çizgilerinin ve kırışıklıkların açılmasına ve kas kasılmasını rahatlatarak kırışıklıkların açılmasına yardımcı olur.

İyileştirici güçleri nedeniyle “mucize molekülü’ olarak da bilinen Arginin kollajen üretimini destekler. Glisin, hasar görmüş dokuların iyileşmesini hızlandırır.  Yaşlanmanın Etkilerini yavaşlatır ve cildin bağışıklığını artırır.

Meristematik Oak Cell: Meşeden elde edilenler de çevresel nedenlerden dolayı hücre stresinin azaltılmasında yardımcı olan fenilpropanoidler bakımından zengindir. Fizyolojik olarak aktif maddeleri, antioksidan ve anti-radikal özelliklerinden dolayı güçlü bir cilt koruması sağlar.

D- Alpha Tocopheryl:  Antioksidan ve antienflamatuar özelliklere de sahip olan D- Alpha Tocopheryl cildin bağışıklık sistemini, hücre fonksiyonunu ve cilt sağlığını desteklemeye yardımcı olur. Güçlü antioksidan özelliğinden dolayı ayrıca, serbest radikallerin etkileriyle mücadelede etkilidir ve UV hasarınının onarımını destekler.

Panthenol :  Yaşlanma belirtilerini önleyici ve koruyucu etki gösterir. Cilt bariyerini güçlendirir. Serbest radikallerden korur.

Mannitol Bilinen en güçlü anti-oksidanlar biridir  ve nem kapasitesini arttırarak hızlı bir şekilde kırışıklıkları açma etkisi vardır. Hyaluronik asit‘in ömrünü uzatır.

Quercus Robur Root Extract: Tahriş olmuş ve zarar görmüş ciltlerde, hassas ciltlerde, ağrılı, ince veya yorgun ciltlerde yenileyici, antioksidan,toparlayıcı, yatıştırıcı, canlandırıcı, koruyucu ve yaşlanma karşıtı ajan olarak görev yapar. Meşe ağacı meristematik hücrelerinden elde edilen bir botanik özdür.

KULLANIM AMAÇLARI

  • Cilt tonunun dengelenmesi
  • Lifting etki
  • Daha canlı ve parlak bir cilt
  • Antioksidan korumaya destek
  • Cerrahi müdahalelerden önce ve sonra rejenerasyon

UYGULAMA SÜRESİ

Uygulama sayısı; cilt problemine ve şiddetine göre farklılık gösterebilir.

Genç ve orta yaş cilt tiplerinde 15 gün aralıklar ile 2- 3 defa önerilebilir.

Yıpranmış cilt tiplerinde 15 gün aralıklar ile 4-6 defa arası uygulama yapılabilir. İstenirse ve gerekli görüldüğünde kürler yılda 2 defa tekrarlanabilir.

UYGULAMA ALANLARI

Yüz, boyun, dekolte ve eller